skip to main content
Title
Facebook Twitter

Nuckolls, Keith Principal
Williams, Martha Assistant Principal
Young, Mark Assistant Principal

Allen, Brandi Special Education Teacher
Anderson, Natasha 7th Grade Math Team A Teacher
Ayres, Jon 7th Grade Team A Special Education Teacher
Bailey, Diane Connections Business Teacher
Barnes, Cindi In School Suspension Teacher
Chapman, Buffy 7th Grade Team B Special Education Teacher
Coleman, Jennifer 8th Grade Team B Special Education Teacher
Daves, Jeff 8th Grade Team C Social Studies Teacher
Davis, Michelle 8th Grade Team C Math and Science Teacher
Deal, Jordan 6th Grade Team B Special Education Teacher
Dean, Nathan 6th Grade Team C Social Studies and Science Teacher
Dixon, Mandy 8th Grade Team A Language Arts Teacher
Dotson, Shaunmarie 6th Grade Team A Language Arts Teacher
Dover, Keshia Media Specialist
Fleeman, Shannon 6th Grade InterventionTeam Language Arts Teacher
Forney, David 6th Grade Team A Special Education Teacher
Franklin, Katherine 8th Grade Team A Special Education Teacher
Garland, Jeannie 8th Grade Team B Language Arts Teacher
Garrett, Dana 6th Grade Team B Math Teacher
Gobble, Althea 7th Grade Team C Math and Science Teacher
Godfrey, Hannah Physical Education Teacher
Grabowski, Amber 6th Grade Team A Science Teacher
Harper, Marcie Teacher for Deaf/Hard of Hearing & Spec.Ed. Students
Hemming, Anona 7th Grade Intervention Team ELA Teacher
Henry, Vicki 8th Grade Team A Math Teacher
Hoeve, Laura 8th Grade Team B Social Studies, Science and Physical Science Teacher
Hulsey, Kelly 6th Grade Team B Language Arts Teacher
Jacobson, Ashley Connections STEM Teacher
Johnson, Lee 7th Grade Team C Social Studies and Science Teacher
Kaye, Julia Connections Math Teacher
Larson, Jennifer 8th Grade Team C Special Education Teacher
Morgan, Jodi 6th Grade Team A Math Teacher
Newton, Brittany 7th Grade Team A Language Arts Teacher
Newton, Sydney 8th Grade Team C Language Arts Teacher
Nix, Ashley 7th Grade Team B Language Arts Teacher
O'Neal, Joey Physical Education Teacher
Padgett, Zach 8th Grade Team A Social Studies and Science Teacher
Pass, Blake 6th Grade Team B Social Studies and Science Teacher
Payne, Lauren Academic Coach
Pickelsimer, Courtney 8th Grade InterventionTeam Language Arts Teacher
Pressley, Phillip Connections Technology Education
Queen, David 6th Grade Team C Special Education Teacher
Reynolds, Wendy 8th Grade Team B Math and Algebra Teacher
Richardson, Kara 6th Grade Team C Math Teacher
Smith, Heather 7th Grade Team C Language Arts Teacher
Stiles, Alesha 7th Grade Team C Special Education/ Teacher
Stone, Dana Connections Art Teacher
Stover, Brandy 6th Grade Team C Language Arts Teacher
Thomas, Amanda 7th Grade Team B Math Teacher
Tichler, Tony 7th Grade Team B Social Studies and Science Teacher
Walden, Sandy Special Education Teacher
Ware, Beth Special Education Teacher
Weaver, Jeff 7th Grade Team A Social Studies and Science Teacher
Weaver, Mike Connections Band Director / Teacher
White, Cherie Connections Agriculture Teacher

Bernhardt, Carly Paraprofessional
Cantrell, Deb Parent Involvement Coordinator
Cantrell, Tara System Social Worker
Fowler, Sheila Paraprofessional
Hamby, Ed Technology Specialist
Harris, Jordan Attendance Support
Hodskins, Bernie Paraprofessional
Pack, Lisa Nurse
Pierce, Tammy Paraprofessional
Reddin, Alexis Paraprofessional
Ryff, Dionne School Information Specialist
Seabolt, Katie Bookkeeper
Stiles, Brandi Receptionist
Summers, Tami Guidance Counselor
Tipton, Sarah Secretary
Walden, Anthony School Resource Officer
Weaver, Vanessa Graduation Coach / PBIS Coach
Button